Les 1
- 19:25 aanwezig, aanvang 19.30-21:30 uur
- Theorie/praktijken waarin de camera-instellingen waarin alle theorie van de Basiscursus in vogelvlucht wordt aanbevolen.
- Daarnaast gaan we bekijken hoe we in de M-stand kunnen werken en hoe we kunnen werken met een reflectiescherm en diffuus scherm.
- Uitleg foto opdracht 1.
Les 2
- 19:25 aanwezig, aanvang 19.30-21.30 uur
- Theorie/praktijken die het geheel vormen in de tekenstaat van lichtmeting.
- We gaan in op: dynamisch bereik, onderwerpgrootte en contrast, histogram lezen, belichtingsvergrendeling,
- verlichtingscompensatie, autofocus-vergrendeling en het gebruik van diverse filters.
- Bespreken foto-opdracht 1 en uitleg foto-opdracht 2
Les 3
- 19:25 aanwezig, aanvang 19.30-21.30 uur
- Theorie/praktijkles die het geheel vormt in de tekenstaat van het licht te zien.
- We gaan in op: de richting van het licht, lichtsituaties, kleurtemperatuur en de creatieve mogelijkheden, avondlicht.
- Bespreken foto-opdracht 2 en uitleg foto-opdracht 3.
Les 4
- 19:25 aanwezig, aanvang 19.30-21.30 uur
- Theorie/praktijken vormen het geheel in de vorm van een compositie, selectie en uitsnede van de foto.
- Er wordt uitgelegd welke soorten compositievormen, delen en uitsneden er in een foto zijn en hoe je ze met elkaar ontmoet.
- Met deze hulpmiddelen kun je de kijker niet meenemen in je foto.
- Bekijk foto-opdracht 3 en uitleg foto-opdracht 4.
Les 5
- aanvang 19.00-21.30 uur
- Praktische cursus Winter/voorjaarscursus: maandagavond 30 maart 2026 van 19.00-21.30 uur.
- Praktisch, waarin ik meeneem naar Strijp S.
- We gaan samen op pad bij Strijp S, deze plek gaan we vanuit een andere kijk en de diverse lichtomstandigheden
- ontdekken en fotograferen.
- In deze praktijkles komen alle aspecten die in les 1 t/m 4 geleerd zijn aan de orde in praktijksituaties.
- In deze praktijkles kun je hulpvragen stellen in praktijksituaties waar je op dat moment tegenaan loopt.
- Natuurlijk krijg je op deze avond tips en trucs van mij om nog mooie (avond)foto's te maken.
- Ook gaan we nog met licht schilderen en kunnen je laten ontdekken hoe je dit licht toevoegt aan het bestaande (avond)licht.